Davet

Kimya camiasının değerli üyeleri,

34. Ulusal Kimya Kongresi, Türkiye Kimya Derneğinin koordinatörlüğünde, 1-6 Eylül 2022 tarihleri arasında Yalova Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü tarafından Yalova’ da gerçekleştirilecektir.

Bu kongre öncekilerden farklı olarak Kimya temel biliminin endüstriyle olan koordinasyonunu ve üniversite-sanayi iş birliklerini arttırmak amacıyla HAYAT KİMYA ile ortaklaşa gerçekleşecektir.

Kongremizin ilk gününde lisansüstü öğrenciler için temel kimya konularının tartışılacağı ücretsiz bir çalıştay düzenlenecektir. Böylelikle uluslararası platformda ülkemizin temsilcisi olmuş değerli öğretim üyelerinin bilgi ve birikimlerinin geleceğin kimyacılarına aktarılması mümkün olacaktır. Sizlere; davetli konuşmacılar, geniş bilimsel değerlendirmeleri içeren sözlü ve poster sunumlar, eğlenceli akşam yemeklerinin yanı sıra kültürel ve sosyal etkinlikler ile geçecek ve dolu dolu yaşanacak unutulmaz bir hafta vaad ediyoruz.

Organizasyon Komitesi olarak bizler, güzel ülkemizin bu küçük ama nadide şehrinde kimya bilimine gönül vermiş sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyacağız.

Eylül’ de Yalova’ da görüşmek dileğiyle

Prof. Dr. Jülide HIZAL YÜCESOY

Kongre Başkanı